Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 62 людини

Краєзнавство в бібліотеці: нові традиції та цінності

Дата: 10 грудня 2021 о 08:01
188 переглядів

 «Краєзнавство в бібліотеці: нові традиції та цінності»

Бібліотека Новоставецького ліцею, як складова освітнього простору займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню учнів, оскільки привертаючи до читання дітей, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини, адже любов до неї починається із конкретних знань. Знань про вулицю, село в якому живеш. Тому і повертаємось до своїх витоків, згадуючи всіх хто любив і розвивав рідний край, творив його історію.

        Бібліотеку нашого навчального закладу брала участь у Всеукраїнському місячнику «Краєзнавство в бібліотеці: нові традиції та цінності». А також використовує такі методи як дослідницький, пошуковий, інформаційний. Збираємо та опрацьовуємо отриману інформацію, проводимо презентації, популяризуємо окремі матеріали на уроках, позакласній роботі. Наприклад, було зібрано матеріали до проведення свята «Ювілей рідної школи», «Голодомор 1932-33 рр.», «Митці рідного краю». Добрими помічниками у пропаганді краєзнавчих матеріалів та літератури про рідний край є постійнодіючі книжкові виставки. А саме: «Краю мій, ти частка Батьківщини», «Скажи «спасибі» захиснику», виставка-реклама «Князь подільського гумору – Леонід Куций», «Хмельниччина – земля партизанської слави». З учнями 8-10 проведено пізнавально-краєзнавчу мандрівку «Мій рідний край – я тут живу». Діти дізналися про історію виникнення Теофіполя, побачили фотоматеріали хто володів ним, як змінювався і його сьогодення. Про це розповіла вчитель історії Вікторія Ворона. «Природа – життєдайне джерело» - наступна зупинка нашої мандрівки. Про красу і багатство флори та фауни говорили учителі Людмила Кедрун та Галина Кравчук, учениці 8 класу Ліза Дем’янова та Уляна Сиверська.

        У фото-вернісажі «Улюблений куточок мого села»   змагалися учні 5-11 класів. Їх роботи красувалися на стенді ліцею. Найкращими визнано «Осінь в парку» (Павлюк Тетяна учениця 10 класу), «Місток взимку» (Морозова Анастасія 9 кл.), «Схід сонця» (Булатова Ірина 5 кл.), «Чебрецева гора» (Баліцька Анастасія 5 кл).

Подорож у давнину «Наш край легендами і славою овіяний» здійснили діти 5-7 класів. Захід розпочався переглядом презентації про сім чудес Хмельниччини. Далі слухали легенди нашого краю, які підготували п’ятикласники. Легенду «Барвінок» розповіла учениця Яна Макарчук, «Материнка» Баліцька Анастасія,  «Сивороги» Максим’юк Аліна. З легендами, які записані в селі Кривовілька «Біла криниця» та в селі Святець «Не забудь мене» дітей познайомила Ганна Король. Про трагічні сторінки 1932-33 років нашого краю вела розмову вчитель історії Юлія Довгошия. На конкретних прикладах вона зачитала свідчення очевидців тих подій, прокоментувала відеофільм про голодомор. Учениця Марина Лавренюк продекламувала вірш «Голод». Підводячи підсумок учителька наголосила, що потрібно бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її білі і чорні сторінки. Аби трагедія ніколи не повторилася потрібно, щоб ваші руки були міцними, надійними, голови  - світлими, а серця – благородними.

        Ці та інші заходи допомагають поглиблювати інтерес наших читачів до історико-краєзнавчої літератури, народну творчість. Краєзнавцями нашого ліцею зібрано та оформлено тематичні папки:

«Талант, помножений на працю», «Історія школи в світлинах», «Гордість села – наші земляки», «Герої АТО в наших серцях». Діти читають, працюють, дізнаються. Це їм цікаво.                                                               Ганна КОРОЛЬ

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.