Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 57 common:people_all_forms

Батькам

Date: 23 квітня 2021 о 14:40, Refreshed 17 листопада 2023 о 09:53

 

Новоставецький ліцей Теофіпольської селищної ради

Вул. Василя Шуляка, 22 Хмельницької області 30611

Тел.: 2-01-68     e-mail: novostav_shkola@ukr.net Код ЄДРПОУ: 25907540

НАКАЗ

14.01.2021

с. Новоставці

                                 12

Про призначення відповідальної особи

для отримання заяв і повідомлень про факти

домашнього насильства (стосовно дітей),

булінгу та здійснення невідкладних

заходів реагування  

Відповідно до статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству» від 07 грудня 2017 року, наказу Міністерства освіти і науки України від 02 жовтня 2018 року 1047 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами», листів Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 року 1/9-790 «Щодо організації роботи з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу», від 07.08.2018 року 1/9-487 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2018-2019 навчальний рік», Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року 658, плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року (наказ МОН від 03.03.2016 року 214), листа Miнicтepcтвaосвiти i науки України вiд 29.01.20l9 року l/l l-88l «Рекомендацiї для закладів освiти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змiн до деяких законодавчих aктiв України щодо протидiї булiнгу (цькуванню) вiд 18 грудня 2018 р. 2657-VIII»,  лист Теофіпольської селищної ради від12.04.2021. 611/02-40 та з метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу щодо подолання явищ домашнього насильства стосовно дітей, булінгу, сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, булінгу та ефективного реагування на такі факти

НАКАЗУЮ:

1.Повноваження щодо отримання заяв і повідомлень про факти домашнього насильства (стосовно дітей), булінгу залишаю за собою.

2.Призначити практичного психолога Архіпович Л.В. уповноваженою особою щодо здійснення невідкладних заходів реагування на факти домашнього насильства (стосовно дітей), булінгу.

3.Затвердити план заходів запобігання домашньому насильству (стосовно дітей) та порядок здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів домашнього насильства (або отримання заяв/повідомлень про такі факти) (додаток 1).

4. Затвердити план заходів запобігання булінгу та порядок здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів булінгу (або отримання заяв/повідомлень про такі факти) (додаток 2).

5. Контрроль та відповідальність за виконання планів заходів запобігання домашньому насильству (стосовно дітей), булінгу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Морозову З.В.

6. Всім працівникам закладу освіти:

6.1. У разі виявлення ознак чи фактів, що можуть вказувати на домашнє насильство (стосовно дітей), булінг стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших учасників освітнього процессу, надати директору (а у разі його відсутності – в.о.директора) фактичну інформацію з метою планування подальших дій з надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому. Інформувати директора (а у разі його відсутності – в.о.директора) і про факти (або ризики щодо їх виникнення), свідком яких стали особисто, і про факти, інформацію прот які отримали від інших осіб.

6.2. Вжити невідкланих заходів для припинення домашнього насильства, булінгу (цькування).

6.3. Забезпечити неухильне виконання плану заходів запобігання домашньому насильству та порядку здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів домашнього насильства (або отримання заяв/повідомлень про такі факти).

6.4.Забезпечити неухильне виконання плану заходів запобігання булінгу та порядку здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів булінгу .

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Новоставецького ліцею цей наказ.

8. Розмістити на офіційному веб-сайті Новоставецького ліцею  контактну інформацію організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства, булінгу (додаток 3).

9. Голові профкому Шершун Н.В. включати до посадових інструкцій педпрацівників обов’язки щодо проведення роботи, спрямованої на запобігання та протидію домашньому насильству та боулінгу.

10. Контроль за виконанням наказу  залишаю за собою.

Директор                     Є.Дем’янова

З наказом ознайомлені:

Додаток 1 до наказу 125 від 14.01.2021р

План заходів

запобігання домашньому насильству та порядок здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів домашнього насильства

(або отримання заяв/повідомлень про такі факти)

1. Ознайомлення працівників закладу з положеннями Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Методичними рекомендаціями щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами, затвердженими наказом МОН України від 02.10.2018 р. 104.                              ………………………………………………………………… адміністрація

2. Організація круглого столу для педагогів «Домашнє насильство. Як розпізнати та як протидіяти».

Морозова З.В. Архіпович Л.В., Новосад Т.І.

 3. Проведення круглих столів для батьків в групах і класах «Домашнє насильство. Захист дитини. Повноваження закладу освіти» .

Морозова З.В. Архіпович Л.В., Новосад Т.І.

4. Розгляд питань захисту дітей від домашнього насильства на батьківських зборах класів щороку .

Архіпович Л.В., Новосад Т.І.,класні керрівника та класоводи.

5. Оприлюднення інформаційно просвітницьких матеріалів з питань запобігання та протидії домашньому насильству на сайті закладу та сайтах педагогів систематично

Прокіна Н.П., Архіпович Л.В., Новосад Т.І.,

класні керівника та класоводи.

6. Розміщення на веб-сайті закладу контактної інформації про уповноважених осіб закладу, організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися y випадку домашнього насильства

Прокіна Н.П., Архіпович Л.В.

7. Підготувати та розмістити в групах і класах інформаційно-просвітницькі листівки, буклети, бюлетні з питань ознак домашнього насильства, протидії та захисту від нього.

Прокіна Н.П., Архіпович Л.В., Новосад Т.І.,

класні керівника та класоводи.

8. Розробити методичні рекомендації для педагогів з питань надання психологічної допомоги дітям, постраждалим від домашнього насильства

Архіпович Л.В.

Порядок здійснення

невідкладних заходів реагування

у випадках виявлення фактів домашнього насильства

(або отримання заяв/повідомлень про такі факти)

 (відповідно до п.39-41 Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою КМУ

від 28.08.2018 р. 658

 Заходи:

1. Вчасне виявлення симптомів неблагополуччя в поведінці та настрої дітей постійно педагоги, всі працівники закладу

2. Повідомити директора про виявлені факти домашнього насильства негайно педагоги, всі працівники закладу

3. Фіксація необхідної інформації в журналі реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства стосовно дітей негайно.

 4.Надання медичної допомоги (у разі потреби) негайно медичні сестри.

 5. Повідомлення про виявлений факт у вiддiл полiцiї та в службу у справах дітей Теофіпольської селищної ради, відділ освіти, молода та спорту  Теофіпольської селищної ради протягом доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти.

6. Організація роботи практичного психолога  з постраждалою дитиною систематично.

7. Звіт про результати здійснення повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству .

Додаток 2 до наказу  12 від 14.01.2021 р.

План заходів

запобігання булінгу

та порядок здійснення невідкладних заходів реагування

у випадках виявлення фактів булінгу

(або отримання заяв/повідомлень про такі факти)

Взяти до уваги, що за роз’ясненням Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда», формами булінгу (цькування) є: Фізичний булінг – штовхання, підніжки, зачіпачання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень тощо. Економічний булінг – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо. Психологічний булінг – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміки обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, маніпуляції, шантаж тощо. Сексуальний булінг – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки в переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти тощо. Кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв (пересилка неоднозначних фото, обзивання по телефону, знімання на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу інтернет, цькування через соціальні мережі).

План заходів :

1. Ознайомлення працівників закладу з рекомендаціями МОН України щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 р. 2657-VIII, , запобігання булінгу та мобінгу

члени адміністрації

 2. Використання ресурсу веб-сайту www.stopbulliyng.com.ua. Організація круглого столу для педагогів «Чи можливий булінг серед дошкільників та учнів початкової школи?»

3. Проведення круглих столів для батьків в групах і класах «Роль сім’ї у запобіганні булінгу, мобінгу», перегляд тематичних відеосюжетів.

 4. Розгляд питань захисту дітей від булінгу, мобінгу на батьківських зборах, перегляд тематичних відеосюжетів педагоги груп і класів.

 5. Оприлюднення інформаційнопросвітницьких матеріалів з питань запобігання та протидії домашньому насильству на сайті закладу та сайтах педагогів .

6.Виявлення референтних груп, дітей в ізоляції, дітей, які зазнали або можуть піддаватися булінгу, мобінгу. Проведення анонімного анкетування серед батьків.Створення профілактично-просвітницьких, корекційно-розвивальних програм роботи з класом, окремими учнями.

7. Створення комфортного позитивного психологічного клімату в дитячих колективах груп і класів. Припинення будь-яких проявів нетолерантності між дітьми. постійно педагоги груп і класів

 8. Проведення класних годин з теми «Булінг, мобінг. Наслідки, відповідальність» за участю практичного психолога, соціального педагога. Перегляд тематичних відеосюжетів. щороку педагоги класів .

9. Організація і проведення з дітьми, учнями ігор, вправ, тренінгів з оволодіння навичками безпечної поведінки та толерантної міжособистісної взаємодії .

10. Розміщення на веб-сайті закладу контактної інформації про уповноважених осіб закладу, організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися y випадку булінгу (цькування).

11. Розміщення на веб-сайті закладу -плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі; -порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі; -порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

 12. Підготувати та розмістити в групах і класах інформаційно-просвітницькі листівки, буклети, бюлетні з питань булінгу, мобінгу, протидії та захисту від них.

13 Розробити методичні рекомендації для педагогів з питань надання психологічної допомоги дітям, постраждалим від булінгу, мобінгу до

Порядок здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів булінгу (або отримання заяв/повідомлень про такі факти) (відповідно до рекомендацій МОН України щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 р. 2657-VIII.

Заходи:

1. Вчасне виявлення симптомів неблагополуччя в поведінці та настрої дітей постійно педагоги, всі працівники закладу, батьки

2. Повідомити директора про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб негайно педагоги, всі працівники закладу, батьки .

3. Прийняття рішення (наказ) про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

4. Надання соціальних і психологопедагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування) комплексно поки є потреба.

 5. Створення (наказ) комісії з розгляду результатів проведеного розслідування випадку булінгу після отримання результатів розслідування.

6. Проведення засідання комісії з розгляду результатів проведеного розслідування після видання наказу про створення комісії .

 7. Реєстрація рішення комісії в окремому журналі Збереження протоколу засідання комісії в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів комісії в день засідання комісії постійно.

8. Повідомлення про виявлений факт в вiддiл полiцiї  протягом доби після прийняття рішення, в службу у справах дітей Теофіпольської селищної ради, відділ  освіти, молоді та спорту  Теофіпольської селищної ради (у разі визнання комісією, що це був саме булінг, а не одноразовий конфлікт) комісії за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти.

Додаток 3 до наказу 12 від 14.01.2021р.

Телефони довiри:

Дитяча лiнiя 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лiнiя щодо булiнгу l16 000;

Гаряча лiнiя з питань запобiгання насильству 11|6 12З або 0 800 500 335; Уповноважений Верховноi Ради з прав людини 0 800 50 17 20; Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 7615;

Центр надання безоплатної правовоi допомоги 0 800 213 103;

Нацiональна полiцiяУкраїни 102

Comments:
Only authorized users can leave comments.