«А що третє свято - святе Водохреща»
«А що третє свято - святе Водохреща»
Під такою назвою пройшов виховний захід присвячений завершенню різдвяного циклу свят. Метою свята було щоб розповісти про звичаї та обряди предків, примножувати їх красу та велич та передати наступним поколінням. Розпочала свято Тетяна Новосад, яка розповіла про те,
Січень - перший місяць року й найсуворіший місяць зими.
Саме на цей місяць припадає найбільше свят, що позначені особливою поетичністю. В одній з колядок мовиться:
Та прийдуть до тебе три празники в гості: що перший же празник - святеє Рожество, що другий же празник - святого Василя, що третій же празник - святе Водохреща.
Різдво є найдавнішим нашим святом, то є день народження Ісуса Христа.Різдво починається Святвечором. Наш народ вірить, що на Свят – вечір усі померлі колись предки приходять знову на землю і йдуть до хати, до своїх дітей, внуків, правнуків. Вони з ними разом їдять святу страву – кутю. Це дуже гарний звичай, якого нема ні у якого іншого народу. Цим тримається зв'язок між живими і давно померлими. Для учнів провели вікторину.
Дем’янова Ліза, Пулік Віка, Сиверська Уляна, Стецюра Віолета, Руда Віка,Федчук Аня колядували та щедрували для присутніх.
Не забули ми і про такий гарний звичай, як віншувати. Посипали Сиверський Андрій, Ревід Олексій, Рудий Мирослав.
Не менш важливим святом є свято Водохреща, зустрівшись, наші пращури казали: «Христос Хрестився!», а інші відповідали: «У річці Йордані!»
Здавна наші предки вважали, що вода й вогонь - це основа життя всього сущого на Землі. Тому освяченню води споконвіку приділялась велика увага. Про особоивості води розповіла вчитель хімії Кравчук Галина.
Також, звернули увагу на звичай купатися в ополонці. Та повторили правила поведінки на льоду.
З. Морозова