9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.
9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр. Цього дні по всій країні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники і скромні обеліски. Це означає, що пам'ять народна жива, що подвиг загиблих – незабутній.
Саме про це говорилось на годині історичної правди-пам’яті «На їхню долю випала війна», яка була проведена з школярами 7-11 класів Новоставецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. На свій захід діти запросили дитину війни, вчительку -пенсіорку Світлану Антонівну Ярощук та голову ветеранської організації Новоставецької сільської Ради Євгенію Трохимівну Кренціглову. Усі присутні в залі схилили голови в журбі й задумі і хвилиною мовчання вшанували тих, хто не повернувся з війни.
Біля книжкової виставки «Вклонімося великим тим рокам» бібліотекар школи Ганна Король розповіла про те, що 7 мільйонів українців воювали за рідну землю, 4 мільйони із них загинуло. З далеких фронтових доріг не повернулося 96 жителів Новоставець, а ще 80 було вивезено на каторжні роботи до Німеччини. За непокору і зв'язок з партизанами було розстріляно фашистами сімї Степана Сиверського, Дениса Таранського, а також Петра Диду, Івана Сіверського, Андрія Супруна, спалено хату партизана Марка Братюка.
Схвилював дітей відеозапис розповіді жительки с. Коров’є Ганни Тихонівни Бурбан, яка зазнала долі остарбайтера. Вона ділилась своїми спогадами, згадала про важку працю, голод, про прагнення дочекатися кінця війни.
«Післявоєнне життя було також не легким » - згадувала дитина війни Світлана Антонівна. Голодне дитинство, відсутність всього: одежі, взуття, книжок, радіо, світла створювало важке життя. Але були оптимістами, любили свою землю, допомагали в полі, вдома, ходили до школи, займались спортом. Гостя закликала учнів бути чесними, гордитися своєю україною, цінувати сьогоднішній достаток. Євгена Трохимівна доповнила її виступ, розповівши про теперішнє життя ветеранської організації, її будні та свята.
На закінчення заходу учні 8-9 класів Юлія Гнатюк, Софія марків, Вікторія Паранюк, Дарина Грух, Аліна Михайлінчик, Каріна Михальчук, Віта Лаган декламували вірші, дарували розповіді, а вчителі школи Світлана Павлюк, Наталія Шершун, Лілія Архіпович заспівали пісню «Плакала калина», і і семикласники – танець «Синій платочєк».
Нам є що захищати, нам є що берегти. Про це ми будемо пам’ятати.
Ганна КОРОЛЬ, провідний бібліотекар