16 днів проти насильства
https://youtu.be/esWs5qiUJVM
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Багато тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. На жаль, ми звикли сприймати насильство як щось неминуче, але ж прояви насильства порушують права людини, право вільного та справедливого існування. А коли насильство чиниться поруч із нами: чи у нас в домі, у школі, на вулиці - ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує Акцію «16 днів проти насильства». Всі небайдужі більш ніж у 100 країнах світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства та створити соціальний простір, вільний від насильства.
Шістнадцятиденний період створює символічний ланцюжок, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Напередодні початку Акції у нашій школі був створений стенд, який містив розповіді та фото про історію виникнення антинасильницького руху. З великою увагою і співчуттям діти молодших класів слухали розповідь про трагедію хлопчика Майкла в одному з міст США, яка стала початком руху проти насильства над дітьми в сім’ї. За цей період були проведені бесіди, обговорення актуальних тем (які стосуються теми насилля) і з підлітками, і зі старшокласниками. Діти дізналися про кольори стрічок (білу, червону та синю), які несуть в собі символічні значення; зацікавлено відповідали на питання вікторини про ВІЛ, СНІД; приводили приклади та дискутували на тему рабства у сучасному світі; розповідали про своє бачення необхідності толерантного ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями та цінності волонтерського руху…
Дійсно, цими 16 днями гарні справи та активні дії не мають завершитися. Це просто поштовх для всіх нас бути небайдужими, допомагати тим, кому це вкрай потрібно, пам’ятати про необхідність берегтися і агресивних, підступних людей, і страшних хвороб… А ще дуже важливо завжди пам’ятати, що «МОЄ право закінчується там, де починається ТВОЄ право».