День української писемності та мови
9 листопада вся Україна відзначає важливе свято – День української писемності та мови. Учнівський парламент школи разом з вчителями української мови та літератури Маринюк Людмилою Іванівною та бібліотекарем Король Ганною Михайлівною ретельно готувалися до цього дня.
З нагоди цього свята відбувається Всеукраїнський радіо диктант національної єдності. Цю унікальну акцію започатковано у 2000-му році. Тож уже не перший рік радіо диктант національної єдності збирає тисячі українців, які прагнуть продемонструвати любов та пошану до рідної мови. Приєдналися до радіодиктанту учні та вчителі. Цього року тема диктанту «Україна на зламі тисячоліть». До написання диктанту у закладі долучилися адміністрація школи, вчителі, учні 3-11-х класів.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Морозова Зоряна Володимирівна зазначила, що школярі щороку пишуть такі диктанти з великим задоволенням, адже він символізує єдність та любов до Батьківщини.
Проведення подібних заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови, а й відчути солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення.
Цьогоріч дійство організовували десятикласники. У актовій залі школи відбувся презентаційний меседж «Рідна мова чиста, як роса…» для 6-11 класів.
Інформаційна комісія учнівського парламенту презентувала відеоматеріали та розповіла про тернистий шлях нашої мови, історію її виникнення, читці декламували вірші, акцентуючи увагу своїм виступом на важливості української мови в сучасному житті. Не обійшлося і без сумної ноти, ми згадали і сумні події, коли українська мова і писемність заборонялась, закривались школи, бібліотеки, припиняли роботу друкарні. Організатори намагались зацікавити молодших учнів вивчати та берегти рідну мову. Також були запрошені вчителі-пенсіонери Кренціглова Євгенія Трохимівна та Кислюк Світлана Михайлівна, які пишуть свої вірші та декламували їх на святі. Також зачитала свої твори про життя Фесун Галина Василівна, яка постійно друкується у місцевій газеті «Життя Теофіпольщини» під псевдонімом Галина Журба.
Завершальним патріотичним акордом меседжу було душевне виконання пісні «Мова єднання» Павлюк Тетяною, ученицею 7 класу. Українська мелодія запалила своєю енергетикою весь зал. Свято рідної мови вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.